Kadra


 

Matylda Gromnicka - Sadzik
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, magister psychologii, dyplomowana instruktorka tenisa. Była zawodniczka KS "Górnik" Wieliczka oraz KKS "Olsza" Kraków. Czołowa polska tenisistka w kategorii juniorek i juniorek młodszych. Zwyciężczyni wielu turniejów ogólnopolskich w tych kategoriach wiekowych. W parze z Magdaleną Grzybowską zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorek w grze deblowej. 9 lat pracowała jako trener tenisa z dziećmi i młodzieżą w WKS "Wawel" Kraków. W roku 2007 ukończyła podyplomowe studia pedagogiczne na Akademii Górniczo-Hutniczej. Członkini zarządu Klubu Tenisowego "Błonia" Kraków, wspólniczka w spółce zarządzającej obiektem na Błoniach.

 

 


Michał Sadzik
Urodzony w 1975 r. Absolwent krakowskiej AWF, magister rehabilitacji, dyplomowany instruktor tenisa. Były zawodnik KS "Nadwiślan" Kraków. Czołowy krakowski tenisista, w kategorii juniorów zajmował wysokie lokaty na listach kwalifikacyjnych PZT. Uczestnik wielu turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych.
Pracę trenerską rozpoczął w roku 1996 w swym macierzystym klubie, aby później kontynuować ją w WKS "Wawel" gdzie zdobył duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. P
rezes Zarządu Klubu Tenisowego "Błonia" Kraków, vice Prezes Zarządu Małopolskiego Związku Tenisowego, wspólnik w spółce zarządzającej obiektem na Błoniach.

 

 

Tomasz Braniecki 

Urodzony w 1982r w Krakowie. Instruktor tenisa od 2003 r. Od tego czasu pracuje z dziećmi  i z najlepszymi polskimi zawodnikami. Były zawodnik KS Nadwiślan i WKS Wawel Kraków oraz AZS Poznań. Wielokrotny medalista gry pojedynczej Mistrzostw Polski Juniorów oraz Mistrzostw Polski do lat 21. Czterokrotny mistrz Małopolski Seniorów. W 2002 r. szósta rakieta Polski. 7 lat reprezentował SC Brandenburg w lidze niemieckiej. Kierownik sekcji tenisa KT "Błonia" Kraków ds. sportowych.

 

 

Patryk  Falkowski

Dyplomowany instruktor tenisa. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Na korcie tenisowym od roku 1991. Od 10 do 20 roku życia czynny zawodnik GKS Górnik Bytom. W kategorii kadetów ścisła czołówka Polski. Halowy mistrz regionu śląskiego do lat 16-tu  i 18-tu w latach 1996 – 1998. W 1997 roku reprezentował klub TC Sportpark Moers-Asberg w lidze niemieckiej. W latach 2001 – 2009 trener w MM Sport Kraków. Od roku 2010 współpracuje jako trener klubowy z Klubem Tenisowym Błonia.

 

Daria Stępień (Piskorz)
Absolwentka krakowskiej AWF, kierunek turystyka i rekreacja. Dyplomowana instruktorka tenisa. Od roku 2000 pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi prowadząc zajęcia indywidualne i grupowe. Była zawodniczka KS "Nadwiślan"Kraków. Uczestniczka Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w barwach tego klubu. Wielokrotna mistrzyni Krakowa i Małopolski w kategorii juniorek i juniorek młodszych. Zwyciężczyni i finalistka  wielu turniejów ogólnopolskich w tych kategoriach wiekowych, uczestniczka turniejów międzynarodowych.

 

 

Dawid Antos

Dyplomowany oraz licencjonowany przez Polski Związek Tenisowy trener II klasy tenisa. Magister oraz doktorant studiów wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Posiada specjalizację z gimnastyki korekcyjnej/korekcji wad postawy. Były zawodnik KKKS „Olsza” Kraków. Czołowy tenisista Polski w kategorii Kadetów i Juniorów oraz członek szerokiej kadry Polski Juniorów. Uczestnik oraz zwycięzca wielu turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych, na których trzykrotnie pokonywał Jerzego Janowicza. Do swoich największych osiagnięć w karierze zalicza finał międzynarodowego turnieju Tennis Europe Zabrze 2006. W swoim dorobku trenerskim największym jego osiągnięciem był złoty medal w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 12 z Emmą Zakordoniec.

 

 

 

Konrad Kuźmienko

Wychowanek naszego klubu, student krakowskiej AGH, dyplomowany instruktor tenisa. Trzy sezony z rzędu zwyciężał w klasyfikacji generalnej turniejów dla młodzieży Mazi Cup. Z dziećmi oraz dorosłymi pracuje na korcie od roku 2008. Wychowawca, instruktor oraz kierownik klubowych obozów tenisowych od roku 2009. Od 2015 roku kapitan reprezentacji klubowej na Talentiadzie!

 

 

Piotr Strama

Wychowanek naszego klubu, dyplomowany instruktor tenisa, student Prawa i Administracji UJ. Instruktor i wychowawca na wielu obozach tenisowych. Zapalony tenisista i piłkarz. Posiada również doświadczenie zawodnicze w sportach walki.  Na korcie z dziećmi i młodzieżą pracuje od 2010 roku.

   
Kamil Marczewski

Urodzony w 1987r. w Zamościu. Absolwent krakowskiej AGH, dyplomowany instruktor tenisa. Na korcie tenisowym od 9 roku życia. Jako zawodnik przez 10 lat reprezentował klub tenisowy "Return" Zamość. Wielokrotny zwycięzca regionalnych turniejów klasyfikacyjnych we wszystkich kategoriach wiekowych od skrzatów do juniorów. Brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Kilkakrotny uczestnik Międzynarodowego Turnieju Regionów Europejskich w Houdain, we Francji. Jako instruktor tenisa pracuje od 2012 roku.

 

 

 

    Radosław Żandarowski

 

Dyplomowany trener tenisa II klasy Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Tenisa. Absolwent AWF w Krakowie. Od roku 1999 prowadzi treningi na kortach przy Błoniach gdzie zdobył duże doświadczenie zawodowe. Uczestnik wielu turniejów wojewódzkich na Mazowszu. Były sparing partner wielu zawodników Mery Warszawa. Paweł Turzański

Urodzony w 1988 r w Łodzi. Gra w tenisa od 7 roku życia, jako zawodnik reprezentował kluby AZS Łódź, KT "Topspin" Łódź i MKT Łódź. Dyplomowany instruktor tenisa. Na listach klasyfikacyjnych PZT zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce we wszystkich kategoriach wiekowych (najwyższa pozycja 4 do lat 16 w 2004 r). Uczestniczył w turniejach międzynarodowych, najwyższa pozycja w rankingu ITF (Juniorzy do lat 18) to 350. Jest absolwentem uczelni Montana State University, którą przez 4 lata reprezentował na korcie w singlu i deblu w rozgrywkach akademickich 1. dywizji.Artur Szybowski

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Na korcie tenisowym od 7 roku życia. Trener tenisa II klasy oraz instruktor narciarstwa i pływania. Podczas studiów ukończył również specjalizacje z gimnastyki korekcyjnej. Były zawodnik KS Grzegórzecki, czołowy polski junior. Zwycięzca turniejów organizowanych przez Polski Związek Tenisowy, wielokrotny mistrz Małopolski w grze pojedynczej i podwójnej. Uczestnik turniejów międzynarodowych rangi ITF. Reprezentant krakowskiej AWF podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Uczestnik konferencji trenerskich organizowanych przez PZT. 

Sylwia Ziomek

Od 2007 roku pracuję jako instruktorka tenisa. Specjalizuje się w pracy z dziećmi w systemie Tenis 10 i stara się zarazić najmłodszych pasją do sportu. Wychowała wiele zawodniczek i zawodników regularnie startujących w turniejach.
Sama jako zawodniczka startowała w młodzieżowych kategoriach wiekowych na poziomie regionalnym.
Poza tenisem aktywnie uprawia squasha. Sylwia jest aktualnie wyłączona z pracy trenerskiej z powodów osobistych. Będzie mamą :) Życzymy wszystkiego dobrego!!

Paweł Pieczyrak

Grający od najmłodszych lat tenisista z Olkusza, zawodnik klasyfikowany na listach PZT od 10-14 roku życia. Część swojej przygody z tenisem kontynuował na Florydzie gdzie dwukrotnie uczestniczył w turnieju Orange Bowl. Obecnie po skończeniu studiów na Collegium Medicum UJ pracuje w swoim zawodzie jako farmaceuta, a tenis to jego pasja. Gdy tylko może gra w turniejach amatorskich, oraz ciągle trenuje.

Marta Jawor

Absolwentka Akademii Wychowania Fizyczneo w Krakowie. Wykładowca w CSiR Politechniki Krakowskiej, trenerka sekcji sportowej na tej uczelni. Trenerka II klasy tenisa ziemnego, instruktorka pływania oraz fitnessu. Była zawodniczka KKS Olsza Kraków. Reprezentantka Politechniki Krakowskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie. Jej pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą. 


 

 

 Klub Tenisowy Błonia
sp. z o.o. sp.k.
ul. Na Błoniach 1, 30-213 Kraków
NIP:677-224-58-39
Regon: 120020923
Nr konta: 29 1750 1048 0000000011780601
Klub Tenisowy "Błonia" Kraków
ul. Kościuszki 65/43
30-114 Kraków
NIP: 677-238-29-38
Regon: 123184039