Menu


Tomek
Braniecki
Tomek Braniecki
Urodzony w 1982 r. w Krakowie. Licencjonowany przez PZT instruktor tenisa. Pracował na korcie z najlepszymi polskimi zawodnikami i zawodniczkami. Były reprezentant KS Nadwiślan Kraków, WKS Wawel Kraków oraz AZS Poznań. Wielokrotny medalista gry pojedynczej Mistrzostw Polski Juniorów U18 oraz Mistrzostw Polski do lat 21. Czterokrotny mistrz Małopolski mężczyzn. W 2002 r. szósta rakieta Polski. 7 lat reprezentował SC Brandenburg w lidze niemieckiej. W sekcji tenisa KT "Błonia" opiekuje się aktualnie zawodnikami i zawodniczkami turniejowymi.
Kamil
Marczewski
Kamil Marczewski
Urodzony w 1987 r. w Zamościu. Absolwent krakowskiej AGH, licencjonowany przez PZT instruktor tenisa. Na korcie tenisowym od 8 roku życia. Jako zawodnik przez 10 lat reprezentował klub tenisowy "Return" Zamość. Wielokrotny zwycięzca turniejów klasyfikacyjnych we wszystkich kategoriach wiekowych od Skrzatów U12 do Juniorów U18. Brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jako instruktor pracuje na korcie z osobami na każdym poziomie tenisowym od 2012 roku.
Współodpowiedzialny za organizację grup treningowych naszej sekcji. 
Daria
Stępień (Piskorz)
Daria Stępień (Piskorz)
Absolwentka krakowskiej AWF na kierunku Turystyka i Rekreacja. Licencjonowany przez PZT instruktor tenisa ziemnego. Była zawodniczka KS"Nadwiślan". Wielokrotna mistrzyni Krakowa i małopolski w kilku kategoriach wiekowych, uczestniczka wielu turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych. Od 2000 r. pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi prowadząc zajęcia indywidualne i grupowe. Od kilku lat pełni funkcję kierownika na obozach klubowych. Uczestniczka konferencji trenerskich organizowanych przez ATT i PZT.
Konrad
Kuźmienko
Konrad Kuźmienko
Wychowanek naszego klubu, student krakowskiej AGH, dyplomowany instruktor tenisa. Trzy sezony z rzędu zwyciężał w klasyfikacji generalnej turniejów dla młodzieży Mazi Cup. Z dziećmi oraz dorosłymi pracuje na korcie od roku 2008. Wychowawca, instruktor oraz kierownik klubowych obozów tenisowych od roku 2009. Od 2015 roku kapitan reprezentacji klubowej na Talentiadzie!
Matylda
Gromnicka-Sadzik
Matylda Gromnicka-Sadzik
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, magister psychologii, dyplomowana instruktorka tenisa. Była zawodniczka KS "Górnik" Wieliczka oraz KKS "Olsza" Kraków. Czołowa polska tenisistka w kategorii juniorek i juniorek młodszych. Zwyciężczyni wielu turniejów ogólnopolskich w tych kategoriach wiekowych. W parze z Magdaleną Grzybowską zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorek w grze deblowej. Od roku 1998 pracuje jako trener tenisa głównie z dziećmi i młodzieżą. W roku 2007 ukończyła podyplomowe studia pedagogiczne na Akademii Górniczo-Hutniczej. Członkini zarządu Klubu Tenisowego "Błonia" Kraków, wspólniczka w spółce zarządzającej obiektami tenisowymi na Błoniach i Dąbiu.
Michał
Sadzik
Michał Sadzik
Urodzony w 1975 r. Absolwent krakowskiej AWF, magister rehabilitacji, licencjonowany przez PZT instruktor tenisa. Były zawodnik KS "Nadwiślan" Kraków. W kategorii juniorów U18 zajmował wysokie lokaty na listach kwalifikacyjnych PZT (rank.6 na koniec 1992 r.) Uczestnik wielu turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych.
Pracę trenerską rozpoczął w roku 1996 w swym macierzystym klubie, aby później kontynuować ją w WKS "Wawel" gdzie zdobył duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prezes Zarządu Klubu Tenisowego "Błonia" Kraków, wspólnik w spółce zarządzającej obiektami tenisowymi na Błoniach i Dąbiu.

 

Marta
Jawor
Marta Jawor
Absolwentka Akademii Wychowania Fizyczneo w Krakowie. Wykładowca w CSiR Politechniki Krakowskiej, trenerka sekcji sportowej na tej uczelni. Trenerka II klasy tenisa ziemnego licencjonowana przez PZT, instruktorka pływania oraz fitnessu. Była zawodniczka KKS Olsza Kraków. Reprezentantka Politechniki Krakowskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie. Jej pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą.
Patryk
Falkowski
Patryk Falkowski
Licencjonowany przez PZT instruktor tenisa. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Na korcie tenisowym od roku 1991. Od 10 do 20 roku życia czynny zawodnik GKS Górnik Bytom. W kategorii kadetów ścisła czołówka Polski. Halowy mistrz regionu śląskiego do lat 16-tu  i 18-tu w latach 1996 – 1998. W 1997 roku reprezentował klub TC Sportpark Moers-Asberg w lidze niemieckiej. W latach 2001 – 2009 trener w MM Sport Kraków. Od roku 2010 współpracuje jako trener klubowy z Klubem Tenisowym Błonia.
Piotr
Strama
Piotr Strama
Wychowanek naszego klubu, licencjonowany przez PZT animator tenisa, dyplomowany instruktor tenisa oraz aplikant prokuratorski. Ma za sobą dwukrotnie odbyte certyfikowane przez PZT szkolenie z zakresu Tenis 10, pomocnik instruktora  narciarstwa alpejskiego SITN, student V roku Psychologii Stosowanej UJ.
Instruktor i wychowawca na wielu obozach tenisowych. Zapalony tenisista i piłkarz. Posiada również doświadczenie zawodnicze w sportach walki.  Na korcie z dziećmi i młodzieżą pracuje od 2010 roku.
Radosław
Żandarowski
Radosław Żandarowski
Dyplomowany trener tenisa II klasy Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Tenisa. Absolwent AWF w Krakowie. Od roku 1999 prowadzi treningi na kortach przy Błoniach gdzie zdobył duże doświadczenie zawodowe. Uczestnik wielu turniejów wojewódzkich na Mazowszu. Były sparing partner zawodników Mery Warszawa.
Błażej
Tondel
Błażej Tondel
Urodzony 1981 r. we Wrocławiu. Dyplomowany instruktor tenisa. Były reprezentant Krzyckiego Klubu Tenisowego Wrocław. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej. W 1997 r. najlepszy Kadet (U16) w Polsce. Uczestnik nieoficjalnych młodzieżowych Mistrzostw Świata Orange Bowl i Eddie Herr. Grał w 1 lidze seniorskiej w składzie KKT Wrocław.
Jako trener w Warszawskim Towarzystwie Tenisowym DeSki był opiekunem wielu medalistów Mistrzostw Polski. Absolwent  Eastern Illinois University. Grał tam na 1-szej rakiecie w drużynowych rozgrywkach akademickich.
Maks
Dudek
Maks Dudek
Wychowanek naszego klubu. Urodzony w 1999 roku w Krakowie. Licencjonowany przez PZT instruktor tenisa. Student AWF w Krakowie. Zapalony tenisista od 9 roku życia.
Igor
Konieczny
Igor Konieczny
Urodzony w 1997 r. absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Ukończył studia licencjackie na kierunku Kultura Fizyczna Osób Starszych, posiada uprawnienia instruktora sportu w zakresie tenisa. Pracuje na korcie od 2017 roku zarówno z dziećmi i zawodnikami jak i z dorosłymi. Zapalony miłośnik tenisa, zawodnik Klubu Tenisowego Błonia gdzie uczęszczał także na zajęcia sekcji. Uczestnik wielu obozów i półkolonii gdzie sprawuje funkcje nie tylko trenera tenisa ale również organizatora zajęć ogólnorozwojowych oraz testów sprawnościowych.
Gennadiy
Korolow
Gennadiy Korolow
Były zawodnik sportowego klubu Avangard Dnieprodzierżyńsk (obecnie Kamienskoje) na Ukrainie. Wielokrotny mistrz wojewódzki. Posiada niemal 30-to letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć tenisowych na wszystkich poziomach zaawansowania. Sparingpartner czołowych juniorów Związku Radzieckiego, Rosji i Ukrainy oraz byłej 3-ciej rakiety WTA Nadieżdy Pietrowej! Związany z klubem na Błoniach od 1998 roku. Prowadzi zajęcia z dziećmi, amatorami oraz zawodnikami.
Maksym
Chalus
Maksym Chalus
Urodzony na Ukrainie w 2000 roku. Na korcie tenisowym od 2004 r. Ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego. Uzyskał tytuł Master of Sports of Ukraine w tenisie. Finalista debla w Mistrzostwach Ukrainy Mężczyzn. Uczestnik wielu męskich turniejów zawodowych rangi ITF Futures w różnych miejscach świata. Sparing partner Pavlo Bodnarchuka i Maksyma Kalabishka, reprezentantów Ukrainy w kategoriach U12 i U14. Pracował w akademii tenisowej “Alias ​​Tennis Academy” w Iwanofrankowsku jako trener i sparing partner. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi.