Menu
Historia.
Klub Tenisowy Błonia sp. z o.o. sp.k. to efekt połączenia dwóch współpracujących wcześniej ze sobą firm: MM-Sport prowadzonej przez Macieja i Mariana Maciantowicza oraz Szkoły Tenisowej Mazi prowadzonej przez Michała Sadzika i Matyldę Gromnicką-Sadzik. Celem działania spółki od początku jej istnienia jest prowadzenie klubu tenisowego regularnie szkolącego dzieci, młodzież i dorosłych. Naszą ambicją jest wpajanie młodym ludziom nawyków aktywnego trybu życia, umożliwienie rekreacyjnego uprawiania tenisa na wszystkich poziomach zaawansowania oraz rozwoju wyczynowego najzdolniejszych. Klub jest zrzeszony w Polskim Związku Tenisowym.
Zobacz więcej
Historia powstania Klubu sięga roku 1993. Wtedy firma MMSport w osobie Pana Maćka Maciantowicza Seniora oraz jego syna Maćka Juniora przejęła obiekt tenisowy na krakowskich Błoniach. Po dziesięciu latach obiekt gruntownie zmodernizowany i rozbudowany stał się miejscem aktywnego, tenisowego wypoczynku wielu Krakowian. 
W roku 2007 Szkoła Tenisowa Mazi rozpoczęła szkolenie dzieci i młodzieży na kortach MMSport. Szybko okazało się, że połączenie pięknego obiektu z szybko rozwijającą się szkołą tenisa to pomysł na miarę potrzeb zawodników, amatorów, trenerów oraz wszystkich związanych z tym miejscem. 
Spółka powstała w 2009 roku i po późniejszych przekształceniach właścicielskich oraz formalno - prawnych wspólnie ze stowarzyszeniem KT "Błonia" Kraków dba aktualnie o harmonijny rozwój całego projektu.