Menu

Chcesz dołączyć do nas? Największa sekcja tenisa dla dzieci i młodzieży w Krakowie czeka!

Uzupełniamy funkcjonujące grupy. Zapraszamy.....

1. Wypełnij krótki Formularz. Jeśli masz specjalne uwagi/życzenia wpisz je w rubryce UWAGI. 

2. Otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia na maila i spokojnie czekaj na telefon z konkretnymi propozycjami godzin treningów. 

Osoby odpowiedzialne za organizację grup sekcji to 

Matylda Gromnicka-Sadzik tel. 502106431, matylda@nabloniach.com 

Kamil Marczewski tel. 793633513, kamilmk0@gmail.com

............................................................................................................................................

Klub prowadzi regularne treningi grupowe dla dzieci i młodzieży. Treningi odbywają się w czasie roku szkolnego w dni powszednie po godzinie 15.00. Aktualnie w naszej sekcji trenuje 260 zawodników w wieku od 5 do 20 lat. Treningi prowadzone są w grupach maksymalnie 6-cio osobowych przez wykwalifikowanych instruktorów tenisa (patrz: kadra). 

Szkolenie prowadzimy według metodyki Międzynarodowej Federacji Tenisa - ITF Play and Stay a w przypadku dzieci do lat 10 dodatkowo stosujemy zalecenia programu Tenis 10.
Korzystamy z odpowiednich, miękkich piłek (Stage 3, 2 i 1), mini siatek i innych pomocy dydaktycznych, które pomagają zainteresować tenisem nawet najmłodszych 5-cio i 6-cio latków. Stale podnosimy swoje kwalifikacje korzystając z najnowszych, światowych trendów metodycznych.

Treningi odbywają się w godzinach popołudniowych w dni powszednie. Jednostka treningowa trwa jedną godzinę zegarową dla młodszych dzieci (poziom Niebieski, Czerwony i Pomarańczowy) oraz 1,5 godziny dla wszystkich starszych (poziom Zielony oraz Żółty).

Nasi wychowankowie zdobywają uprawnienia animatorów, instruktorów a nawet trenerów tenisa! Często podejmują pracę stałą lub dodatkową w naszym klubie oraz na wakacyjnych obozach tenisowych.

Klub jest zrzeszony w Polskim Związku Tenisowym a nasi podopieczni startują w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich zdobywając punkty do oficjalnych rankingów PZT. Wystawiamy reprezentacje klubowe do Drużynowych Mistrzostw Polski.

Główny nabór dzieci i młodzieży przeprowadzamy każdego roku od połowy sierpnia do połowy września. Wiosenny nabór uzupełniający odbywa się od połowy marca do połowy kwietnia.